Inlägg från: HonanHöna |Visa alla inlägg
  • HonanHöna

    Vad hittar ni gravida på under dagarna?

    Samma sits här typ. Fast har gått över 2 dagar nu... Börjar bli på riktigt knäpp. Speciellt ja som vart inställd på att den lilla skulle komma tidigare då min son kom på bf..Har haft foglossning sen v15 så orkar /Kan inte heller gå speciellt mycket, eller röra mig.. Speciellt nu när ja e stor som ett hus.. :( bitter..

  • HonanHöna
    tjejenA skrev 2016-05-30 09:09:18 följande:

    Ajdå...jag lider med dig. Jag går och hoppas på att bebisen kommer innan bf för vet inte hur jag ska orka vänta mer än vad det är kvar :/ Så tråkigt att inte kunna röra sig som man brukar...jag blir typ sittandes i soffan hela dagarna och innerst inne vet jag att jag borde röra på mig men det är ju tungt att bara resa sig ur soffan :/ Håller tummarna på att din bebis kommer snart...är det ditt första eller har du fött innan?


    Jo precis. Även om viljan finns att göra saker så finns ju knappt orken, plus att jag får ont så fort ja gör nått.. Ja det är mitt andra barn, min första kom på bf, så va ju inställd på att denna skulle komma lite tidigare, tvi fick ja för det haha. Ska till mvc idag igen o göra en hinnsvepning..
Svar på tråden Vad hittar ni gravida på under dagarna?