Sven Erik Johansson skrev 2016-06-14 13:06:32 följande:
Tack flygrl ! ja, en del tänkvärda synpunkter har jag nog ibland och du också. Lite förvånad över mig själv att jag vågade vara icke anonym på detta intima område, men jag tycker inte mina åsikter är något att skämmas för, så då står jag för dem. Jag har skrivit mest i allvarligare ämnen men detta var också intressant.
För tio år sedan var det skottpengar på den som skrev något positivt om "bush" mellan benen , men trenden har börjat vända och jag vågar.
Klart du inte har nåt att skämmas för. ;)
Har det blivit mer accepterande mot hårbuske jämfört med för 10 år sen?
Jag va bara 8 år då så det va andra saker jag funderade över s a s. :)
Sven Erik Johansson skrev 2016-06-14 14:21:52 följande:
förresten tillägg till mitt svar: Nu vet jag inte hur just du ser ut, men om du tex är av lite hud-mörkare afrikanskt ursprung så tycker jag de tjejernas svarta könshår är jättefint, o deras svarta hy och huvudhår också förstås.
Jag e av afro-latinskt ursprung (svarta i Latinamerika) och nog så mörk man kan bli i hyn ("dark skinned"). Roligt att du uppskattar också afro tjejer.

Anonym (Blä) skrev 2016-06-14 15:14:19 följande:
Huden är ju långt ifrån svart!? Jisses..
Du har väl en poäng men just jag har faktiskt hud som e mer svart än brun faktiskt. Men afrikanskt ursprung kan komma i olika nyanser ja. ;)