• Dixie

    Melon för 42:-?

    Handelstanken skrev 2016-07-25 18:33:33 följande:

    Hajade till då det mest är vatten man bär hem för 19:90 per kilo. Gott men klokt?

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2016-07-25 18:35
    Samma med juice från koncentrat när man kan köpa det själv och inte en massa vatten?


    ok att 19.90 är ganska dyrt för melon, nu är det ju billigare, men är det inte säsong får man ju betala mer - men jag tycker det kan vara värt det - mer meningslöst att köpa vatten på flaska!
Svar på tråden Melon för 42:-?