FÅblom skrev 2016-11-25 05:53:27 följande:
Att du inte fått din mens ännu är ju ändå positivt tänk om de rosa flyt i gärna var en min blödning?
Ah, blev dottern till efter första kuren också eller? Vad bra tr SU har fler askar henna för de skulle väl sluta tillverkas nu efter årsskiftet ? Jag har också 2 förpackningar hemma så jag kan en gång till i ja Jari kanske men sen har min gyn pratat om ivf. Hade hoppats att slippa de men känns inte så. Det är vårt tredje försök på pergo, och nej jag har inga barn sen tidigare. Vi har försökt i 1 år och 3 månader nu... väntan är Plågsam.
Dottern blev till på tredje försöket med pergotime (9 de försöket allt som allt).
Mensen kom idag så bim blir på julafton nästa gång:) min gyn läkare sa att han redan trodde att pergotimen va slut men han chansade och när jag frågade på apoteket så visste dom inte ens om att den skulle utgå.
Håller tummarna att ni slipper ivfå då det känns som om det är en krånglig situation men be annars om att få testa letrozol en månad