BF JULI 2017

Grattis!! Jag är i samma situation, MF förra månaden utan mens imellan. Hoppas det går bra för oss båda den här gången!
Jag känner igen mig, hade mer symptom när jag var gravid sist så då nojjar jag för det istället.. Men tog också ett CB digital idag och då hade veckorna gått upp så man får väl försöka tänka positivt helt enkelt!
Jag har lite ont i brösten och lite molvärk till och från. Mitt tydligaste är dock att magen har svällt upp, ser ut som jag är mycket längre gången än vad jag är (var likadant sist). Kommer bli svårt att hålla det här hemligt om den fortsätter växa, haha!
Haha, dom har redan åkt på för min del, sån lättnad!
Jag berättade direkt för typ alla sist och sen när det blev MF tyckte jag det blev väldigt jobbigt att berätta det för alla så den här gången kommer jag vänta.
Min mamma och pappa kommer och hälsar på (vi bor på olika orter) den 12/12 så om magen fortsätter att växa blir det nog då.. Sen tänkte vi vänta till jul för resten av familjen. Hur gör ni?