Inlägg från: kottelin |Visa alla inlägg
  • kottelin

    Avslöjade min bästa kompis otrohet

    Jill 79 skrev 2017-01-28 13:10:15 följande:
    Och jag hade inte velat veta. I min värld äger man inte andra människor. Och skulle min sambo vara otrogen mot mig så skulle jag bli ledsen förstås men jag hade inte lämnar honom. Skulle han begå ett misstag under alla våra år tillsammans så skulle jag inte riva upp himmel och helvete över det. Men jag skulle föredra att slippa få veta.
    Jag kan inte förstå hur man inte skulle vilja veta.
    Jag skulle aldrig mer vilja ta i min sambo om jag fick veta att han varit otrogen. Aldrig mer någonsin skulle han få röra vid mig och ännu mindre ha sex.
    Bara tanken på hans händer och andra delar vidrörande en annan kvinna skulle få mig illamående.
    Jag skulle känna mig pestsmittad om jag fått veta efter att jag själv haft sex med honom, skulle kännas som att hon varit närvarande.

    En otrohet skulle jag inte någonsin förlåta. Jag lever hellre som singel än delar mitt liv med någon jag inte kan lita på.
    Ja, typ så...
Svar på tråden Avslöjade min bästa kompis otrohet