• Mpw

    BIM Mars 2017

    Hej allihopa! Hoppar in i gruppen! Vi ska försöka oss på första försöket till andra barnet. Har Äl på fredag (3/3) och BIM 19/3. Vi lyckades med sonen (som nu är 2 år) på första försöket så vi hoppas på samma tur denna gången :)

    Är 28 år och bor utanför Helsingborg

  • Mpw

    Fick ett väldigt fint älpositiv på testet i fredags! vi sexade senare på kvällen och dagen efter hade jag helt sjukt ont i magen, har aldrig haft en sån Äl-värk förut att jag behövt ta värktabletter! Efter nån timme släppte det och allt blev som vanligt... har ingen aning om vad det innebär, det kändes ingenting när jag blev gravid förra gången :/

    Väntar med spänning på BIM 19/3

  • Mpw

    BIM-4 idag och så himla förvirrad.. har haft bruna flytningar till o från nu ända sedan Äl. Brukar vanligtvis inte ha så mycket spottings. Hade bruna flytningar även när jag väntade sonen men de kom först efter BIM om jag minns rätt. I övrigt har jag inga symptom mer än envis trötthet och lätt yrsel men det kan lika gärna vara förkylning på gång..

    Kan knappt vänta till söndag och se om tant röd (inte!) kommer :)

Svar på tråden BIM Mars 2017