Inlägg från: karamellflickan |Visa alla inlägg
  • karamellflickan

    Vattenavgång v.18

    Tjolahejtjolahopp skrev 2017-05-16 22:53:08 följande:

    Fick veta idag att jag kanske skulle till patienthotell om allt fortsätter så lugnt som det har varit. Vet inte om jag känner mig så glad över det, känns jobbigt att inte veta i förväg vad planen är att man ska vara någonstans. Sen behöver jag handla själv där och laga maten själv. Blir svårt när jag inte har någon bil här.

    På ett sätt kanske det är bra för det är andra där som bor där längre och det är en helt annan miljö. De säger att man har det bättre där, Men hade nog velat vara kvar här egentligen för det känns väldigt säkert att de är bara en minut ifrån när man ringer på klockan. Men nu känner jag mig ganska i vägen här :/ eller att jag tar upp någon annans plats. Verkar dock inte fullt här nu på långa vägar. Jag skulle iaf vara här veckan ut och de skulle ta mer prover innan så allt såg bra ut.

    Känner inte heller att jag kan säga exakt allt jag känner då det skrivs ner i detalj allting som jag säger känner och gör.


    Jag vet inte vad läkarna säger men är verkligen cykling så värst bra just nu? Vad det gäller inköp av mat, du kan ju alltid beställa hem mat från tex mat.se eller mathem.se eller liknande ställen. Då behöver du inte ta dig iväg någonstans och du behöver inte släpa på en massa kassar och så
Svar på tråden Vattenavgång v.18