Inlägg från: Domesticgoddess |Visa alla inlägg
  • Domesticgoddess

    Gör man så här?

    Mamman låter som en riktigt osympatisk människa, tycker synd om den lilla flickan!

    Hade jag varit du ts hade jag absolut föreslagit för min man/sambo att han ska försöka få till stånd så att hans dotter bor hos er i mycket högre omfattning, typ umgängesrätt för mamman varannan helg eller något i den stilen. Hon tycks ju uppenbarligen inte hantera sitt föräldraansvar på ett bra sätt så man får innerligt hoppas att flickans pappa är vettig och steppar upp här.

  • Domesticgoddess
    Anonym (Hmm) skrev 2017-04-07 11:57:41 följande:

    Hur gammalt är barnet?

    Denna mamma verkar ytterst olämplig som förälder, främst eftersom hon upprepade gånger hotat med självmord. Detta stackars barn måste vara livrädd. Det är psykisk terror att leva med och vara beroende av någon som hotar med det vid minsta motgång.


    Precis! Jag tycker det är enormt bekymmersamt att ts och barnets far inte tycks kämpa för att hon ska bo hos dem hela tiden.
Svar på tråden Gör man så här?