Behöver hitta nya vänner eller en hobby
För några månader sedan avslutade jag ett dåligt förhållande och mår nu bättre än på länge. Dock har det fått mig att inse hur ensam jag faktiskt är.
Sen årsskiftet har jag umgåtts med vänner två gånger. Jag har tre nära vänner som jag pratar regelbundet med på telefon men vi ses aldrig då de har fullt upp med sina liv.
Jag är inte världens mest sociala tjej och börjar inte prata med människor till höger och vänster så det är svårt att hitta nya vänner.
Skulle gärna skaffa mig en hobby men kan inte boka upp mig på något då jag har svårt att komma iväg själv varannan vecka då min son bor hos mig.
Jag behöver verkligen göra en förändring och skaffa mig ett liv, inte bara komma hem efter jobbet och göra ingenting.
Någon som har bra tips på någon hobby att utöva ibland där jag kan träffa vänner, eller hur jag blir mer social.
Är inte intresserad av att dejta då jag i nuläget trivs alldeles utomordentligt med att vara singel hade bara velat umgås med folk ibland..