Värsta ångesten i mitt liv.
Hej! Jag har träffat en tjej i cirka två månader. Två veckor efter att vi började träffas mötte jag henne ute och då satt hon och prata med en kille. Jag gick fram och sa hej och frågade om jag och hon skulle dra hem snart. Hon kom inte ut så jag gick hem och ringde henne flera gånger. Hon kom aldrig utan ringde mig 7 på morgonen och sa att hon sovit hemma hos denna killen men lovade att dom inte gjort något. Enda sedan dess har jag försökt släppa detta. Hon har sovit varje natt hos mig men det har varit mycket tjafs i sina perioder och hon har ofta sagt att det är över mellan oss. Allt har känts väldigt oseriöst.
Mina vänner har sagt att hon inte är bra för mig och inget jag ska satsa på. Jag åkte med mina vänner till en ort på midsommar och åter igen efter första kvällen blev de tjafs mellan oss när jag mötte henne ute, andra dagen hördes vi knappt av och jag var ute med vännerna och en tjej börja dansa med mig. När hon försökte gå hem med mig kände jag att detta var fel och försökte ringa hon jag träffat 8 gånger på kvällen/natten men jag fick inget svar. Tänkte att nu har hon väl dragit till någon. Jag hamnade på denna efterfesten och hade sex med denna tjejen. Nu efter midsommar sitter jag här med den mest brutala ångesten jag har haft. Jag vet att det har varit väldigt svajigt mellan oss men jag trodde aldrig jag skulle kunna göra något sånt här..
Jag sa till henne igår att jag ville vara ifrån henne ett tag nu..
Nu är frågan vad jag ska göra? Bara säga att det är över eller lägga alla korten på bordet.. Jag tycker verkligen om henne.. Jag kanske bara blind och ser inte de mina vänner ser.
Någonstans tänker jag att vi faktiskt inte är ihop enligt mig men jag vet inte..