• Ida3434

    Letrozole - funkar det?

    Är inne på andra enkel-kuren. Första funkade inte, får se hur det blir efter denna kuren.

  • Ida3434
    MrsBB skrev 2018-04-04 13:50:08 följande:

    Hej vi har försökt i 1år nu jag är 27 år och min man är 32 inga barn sen tidigare. Har alltid vetat att det skulle vara svårt för mig att få barn har vetat om pcos sen jag var 15år.

    Har fått ta letrozol i 5 dagar dubbel kur och fick en glad gubbe i dag på Ägglossnings stikan så vi får se hur det blir om några veckor. Vågar inte hoppas allt för mycket.


    Lycka till. Uppdatera gärna hur det går :)
  • Ida3434
    Lillatjejen1992 skrev 2018-04-04 22:10:11 följande:

    5 kurer letrozole, 1 med ovitrelle men ännu inget plus :(


    Har du tagit enkeldoser eller dubbel? Har det gett ägglossning?


     


    jag har tagit två enkelkurer som inte gav ägglossning och två dubbeldoser med ovitrelle som gett ägglossning men ingen graviditet. Påbörjar tredje kuren  i helgen

  • Ida3434
    AKLE skrev 2018-08-17 08:29:59 följande:

    Hej!
    Jag har precis plussat efter andra behandlingen med Letrozole. Så för mig funkade det toppen. Före Letrozole mognade många ägg samtidigt och inget blev stort. Jag ägglossade ändå. Men med Letrozole växte ett sig stort båda gångerna och andra gången tog det. 


     


     


     


    Stort grattis. När började du känna symtom och när plussade du efter letrozol?
Svar på tråden Letrozole - funkar det?