Inlägg från: Anonym (badkompisen) |Visa alla inlägg
  • Anonym (badkompisen)

    Penispump

    Håller med ovanstående talare. Den gör inte nåt för längden men är kanon för omkretsen. Jag har pumpat i stort sett dagligen i 2,5 år med en vattenpump.
    Min snopp har inte ökat på längden ett dugg och är fortfarande 15 cm lång.

    Omkretsen i normala fall är dryga 14 cm. Vid en pumpning ca 15 - 20 min ökar den till ca 15 cm i omkrets. Vid längre sessioner ca 30 minuter och mer så ökar den till över 16 cm. Det håller i sig nån timme och sen sjunker det tillbaks igen.
    Det gäller att hålla i pumpningen för jag har inte sett några permanenta resultat.

    Om du pumpar så är det bäst att ta det i kortare sessioner om 7 - 8 minuter. speciellt om du ska pumpa länge och bli rejält grov. Jag pumpade upp min till över 17,5 cm en gång i omkrets men var då så öm i ollonet ( som var enormt) och den gick inte att använda på ett tag. Dessutom så verkar det finnas en maxgräns på resten av penisen förutom ollonet som sväller mer. Resultatet är inte speciellt snyggt då den påminner om ett basebollsträ!

    Jag letar fortfarande efter den ultimata manicken som gör nåt för längden! Jag är beredd på att det kommer bli jobbigt och kommer att kosta men det gör inget.
    Mina drömmått är 18/15.

    Kanske t om MRS Perfect/GBeva/Jesse/Stina/Eva skulle låta mig kvala in då?

  • Anonym (badkompisen)

    Hej 4Fun!

    Skriver här nu efter nästan ett års frånvaro. Lite kul att se vad jag skrev då och vad min längd var (15) cm.

    Jag köpte mig en penisförlängare ( nämner inga namn eftersom dom alla fungerar likadant) i December förra året och lade undan min bathmate för att lägga all tid på att förlänga istället.

    jag körde med den i exakt 1332 timmar (förde dagbok) innan jag ledsnade för några veckor sedan. Den hade då ökat i längd från strax under 15 till 16,4 i längd!
    På omkretsen hände inte ett dugg skall tilläggas, kanske en eller ett par mm men det låter jag vara osakt!

    Ett jävla jobb, speciellt som jag skilde mig samtidigt och inte hade motivation till nånting egentligen men slet varje dag ändå!

    För några veckor sedan fick jag kontakt med en kvinna och vi bestämde träff förra helgen på ett hotell! Innan vi träffades så tog jag fram min bortglömda oanvända stackars bathmate igen en vecka innan och började småköra den i form.
    På dagen D körde en timme innan jag åkte och flinade åt mig själv när jag såg hur jäkla grov den var. Jag körde så pass att jag inte kunde dra över förhuden över ollonet eftersom det var så stort! Jag visste ju att den sakta sjunker under timmarna som går. Tog även en halv tablett viagra just in case innan jag åkte.

    Jag hade inte haft sex på 6 månader!

    Vi hade sex/hångel hela kvällen och halva natten och även ett par gånger på morgonen! Underbart!!

    När vi låg och myste så sa hon att du är så härlig! Du får 10/10 poäng för din penis med ett flin! Perfekt längd!

    Nu är den ju inget speciellt! Har som sagt mätt som mest 16,4 bonepressed i en avslappnad miljö med porr på tv´n!
    Jag ville såklart inte fråga vad hon tyckte om omkretsen för det skulle låta så jävla cp men personligen så tror jag hon gillade att den var lite grövre. Hon(vi)  njöt då som bara fan!

    Jag kommer definitivt att börja köra regelbundet nu igen med min pump!

  • Anonym (badkompisen)

    skrev fel. inte 1332 timmar utan 1132!

    Inte för att nån annan än jag bryr mig kanske men rätt ska vara rätt!!

  • Anonym (badkompisen)
    förroligt skrev 2018-11-06 23:32:44 följande:

    Härligt o höra! de är ju verkligen något att skryta med! ceep up the good work!


    precis separerat jag med så nu ska de börjar på hel tid. hur länge kör du stretchen per dag ungefär?  mvh


    När det gäller stretching så är det tålamod och åter tålamod som gäller!
    Ibland hände det ingenting på 100-200 timmar och då är det jävligt lätt att misströsta och vilja ge upp! Sen när man mäter så har den plötsligt ökat 3 mm! Då känns det som att det är värt allt slit igen!
    Jag jobbar ju på kontor och har ett rätt fritt jobb så jag kan ha den dagligen på jobbet och gå och ta av den ibland utan problem! Hade jag jobbat med nåt mer fysiskt där jag var tvungen att röra mig hela tiden hade det inte gått att använda en sån här sträckare. Det blir dessutom jävligt obekvämt att använda den när den suttit på ett par timmar. Dvs det gör ont!
    Det är fan ingen dans på rosor och det är bara inse att ni inte kommer att öka en inch "2,54 cm" på ett par månader som dom säger i reklamen! Men! Det funkar faktiskt! Åtminstone för mig.

    jag förde dagbok i ett exceldokument för varje vecka! Mitt mål var att försöka köra minst 30/h vecka och ha minst en vilodag!
    Visar en kopia på en vecka ur det dokumentet. Jag skriver ned timmarna när jag tar på och av varje dag och summerar timmarna som jag använt den per dag/vecka och totalt från början!
    Kopiera gärna om du vill få en bra koll på din kuka-sträckning! :) ha ha!!

    dag
    datum
    start
    slut
    start
    slut
    start
    slut
    summa
    totalsumma
    summering veckovis

    mån
    28-maj
    06:00
    06:50
    07:15
    11:35
    12:00
    15:35
    8h45m
    709h35m
     
    tis
    29-maj
    07:20
    09:50
    10:40
    11:50
    13:00
    15:00
    5h40m
    715h15m
     
    ons
    30-maj
    07:15
    10:20
    11:00
    11:50
    12:15
    14:30
    6h10m
    721h25m
     
    tor
    31-maj
    07:00
    11:00
    12:30
    15:30
     
     
    7h
    728h25m
     
    fre
    01-jun
    07:15
    08:00
    08:50
    11:40
    12:30
    14:00
    4h45m
    733h20m
     
    lör
    02-jun
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    sön
    03-jun
    15:05
    16:35
     
     
     
     
    1h30m
    734h50m
     
    vecka 22
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    32h50m
  • Anonym (badkompisen)
    Klurigtläge skrev 2018-11-05 10:55:25 följande:

    Köpte mig en pump för ett tag sen. Har provat den ett par gånger. Än så länge tycker jag inte den gör något. När jag sen släpper på trycket på den så slaknar jag alltid. Det tycker jag känns märkligt. Spelar ingen roll hur kåt man är den slaknar ändå.


    Vad menar du nu? Du ska väl inte sätta på pumpen? Eller menar du att du lider av erektionsproblem så att det är därför du använder den?
    Jag går alltid in slak i vattenpumpen!
  • Anonym (badkompisen)
    förroligt skrev 2018-11-07 19:06:49 följande:

    Spännande! hur vet du hur mycket du ska spänna och sätter man i den i erigerat eller slakt tillstånd?


    va tror du om att sova med den?


    Det är lite olika på vilken modell du använder.
    Den billigaste jag vet om heter male edge och den dyraste är väl orignalet Jes extender gold edition.
    Vill inte göra reklam för någon men kom i håg att oavsett vilken modell du använder så gör dom exakt samma sak. Personligen började jag med en pro-extender som gick sönder ( mycket mitt eget fel) och sedan köpte jag en male edge basic.
    Male edge är gjord av plast medans de andra modellerna har metallstavar.

    Jag använde dom hårt och inte alls på det sätt dom rekommenderade och jag förstörde två st male-edge och har köpt tre stycken.
    Jag tvivlar på att det sätt jag använde den på skulle göra att nån annan dyrare modell höll bättre.
    Alltså, jag hade dom under jeans dagligen och det är ju rekommenderat att man ska använda dom i säckiga lösa kläder för att dom ska hålla.
    Vem går i gympabrallor till jobbet varje dag?

    Det blir alltså både obekvämt och ganska dyrt och är faktiskt ett mindre helvete att hålla på. Tänk dig för innan du beställer!
    För mig som har en medioker penis och alltid har önskat längd var det värt varenda timme eftersom 1,5 cm för mig betyder väldigt mycket. Ligger man däremot på 18-20 cm från start så kanske det inte är värt det?
    Det är ju trots allt omkrets som tjejer vill ha och en extender gör inget åt omkretsen.
    Ingen aning om det går att sova med en sån på men jag skulle aldrig i livet göra det!
Svar på tråden Penispump