Inlägg från: anas998 |Visa alla inlägg
  • anas998

    Ni som rest länge utan er partner

    Jag träffade en kille precis efter studenten och hade redan bestämt mig för att jag ville jobba som reseledare. När vi varit tillsammans i 6månader flyttade jag och var borta i lite mer än 6 månader (vi träffades inte alls under denna tiden utan skypade bara).
    När jag kom hem så var det lite konstigt när vi träffades igen, som att vi inte riktigt kände varandra trots att vi pratade varje dag.
    Men här står vi nu efter 7år, gifta och har 2 barn. Allt går bara man vill och är det meningen att man ska vara tillsammans så håller det, dessutom så kan jag aldrig säga till honom "jag gjorde aldrig... pga att vi träffades" vilket jag tror bygger en starkare relation :) klart att du ska resa! Lycka till!

Svar på tråden Ni som rest länge utan er partner