Inlägg från: Clever12345 |Visa alla inlägg
  • Clever12345

    Män är ett problem

    Pripps Vichy skrev 2017-10-08 18:19:50 följande:

    Tack, ett riktigt skräckexempel på hur ondskefulla kvinnor kan vara. Och hon är långt ifrån den enda. Vad sägs om Rumäniens (Transsylvaniens) Elisabeth Bathory eller Frankrikes Joan D'arc?


    Det finns väl ingen vettig människa som inbillar sig att kvinnor är mer goda än män. Däremot kan mäns och kvinnors godhet se lite olika ut. Kvinnor kan ta han dom riktiga losers som kan tyckas förtjäna noll sympati. Män tar hand om de närmaste.
  • Clever12345
    Pripps Vichy skrev 2017-10-08 19:32:12 följande:

    Ja bl.a. Hilda Nilsson som dömdes 1917 för att ha dödat 8 fosterbarn. Ja där har vi också kvinnors "godhet" i ett nötskal. Som sagt det finns nog mycket om man gräver lite. Sen finns ju även och har alltid funnits mödrar som misshandlar och plågar sina barn, hur ställer sig feministerna till dessa kvinnor i förhållande till "alla" män som de anser är onda svin, förtryckare och våldtäktsmän?


    Man måste inte var ond för att man våldtar.
Svar på tråden Män är ett problem