• Miirree

    Följas åt till ett plus!

    Slutade med p-piller i början av februari och fick idag min första mens! :)

    Antar att jag kan börja räkna till ägglossningen idag då och sedan förhoppningsvis få till det direkt!

  • Miirree

    Behöver lite råd,

    Slutade med mina p-piller för 2 månader sedan, och för några dagar sedan hade jag stickningar och molvärk i ena äggstocken, i förrgår fick jag mens men den försvann imorse, alltså hade den mindre än 2 dagar?

    Nu mår jag jätte illa och känner mig svag,

    Vad kan det vara?:(

    Jag har inte tagit grav-test,

  • Miirree
    Sommaren12 skrev 2018-03-22 20:41:20 följande:

    Har inget råd tyvärr. Ta ett gravtest så du vet om du är gravid eller ej. Jag brukar ha lätta stickningar några dagar innan mens så det behöver inte va några konstigheter. Nu när du har ?riktig? mens kanske den ter sig annorlunda än den när du åt p-piller.


    Ja det kan ju vara så med, ska prova ta grav test ikväll eller imorgon, är nervös att det är något farligt bara.
  • Miirree

    Har inte varit så aktiv den senaste månaden, kom på i förrgår att mensen var 8 dagar sen och idag plussade jag ! Så otroligt glad, hoppas allt går vägen nu! :D

  • Miirree
    Migas skrev 2018-06-07 09:20:13 följande:

    Grattis vad roligt och vad skönt att du helt kunde släppa stressen så att du lyckades missa att mensen skulle ha kommit för någon vecka sedan.


    Tack? ja men precis! :D
Svar på tråden Följas åt till ett plus!