BF September 2018
Hej....
Får jag kanske också vara med? Ska till läkaren på tisdag och då får jag besked på om jag är gravid eller inte, det gick inte att se på vul för en vecka sen.
Hej....
Får jag kanske också vara med? Ska till läkaren på tisdag och då får jag besked på om jag är gravid eller inte, det gick inte att se på vul för en vecka sen.
Ul idag för kolla om d e ofostrig då dom ej såg foster för 5dgr sen i v7. :( Gravsymptomen har minskat men nyss mådde jag så illa att jag nästan kräktes. Vet man kan ha symptom som vanligt trots ofostrig graviditet..skulle kännas så konstigt o sorgligt. Är inställd på att d e tomt till 95%..men mina 5% av hopp lyser dock starkast tokigt nog o kommer antagligen leda till stor besvikelse o sorg om 1 1/2h! :(
Heelt otroligt! D va en bebis där idag med pickande hjärta! :o
5dagar innan sa annan dr att inget foster syntes i v7!!?
Så skumt! Grät lyckotårar där med benen i vädret! ;D Måste dock kolla nu om bf e aug el sept!
Trombyl sattes in för att förhindra blodproppar som tros vara orsaken bakom mina många tidiga mf i v 5-6.
Nytt vul om 2v!! :)
Tack ni som undrat o hållt tummararna! :)
Hur tänker ni när det gäller träning? Jag tränar vanligtvis 4-6 gånger i veckan (låg sjuk mellan jul och nyår och blev ingen träning på 17dagar) sen plussade jag ![]()
Tränade för första gången efter sjukdom och graviditet och jag fick så hög puls? Är det fler? jag blir typ andfådd av att gå upp för en trapp? Kommer inte ihåg att det blev så tidigt i tidigare graviditeter?
Men det kändes bra efter passet (lättare bepass) men jag blev inte så pigg som jag brukar bli
är ständigt trött!!
Ja men precis, brukar ju kunna typ bota trötthet med träning mem icke!
Jag har beställt hem Stora träningsboken för gravida av Lofsan och Jessica Almenäs (älskar dem) så det hoppas jag blir jättebra! Kommer försöka hålla i löpningen eller jogga så länge det får också... sen kanske det blir promenader istället men vi får se
Jag hoppar in här också! ????
Är i vecka 6 , & beräknas enligt appar till 18/9. Första barnet och vi är sååå lyckliga!
Jag brukar träna allt från 2-5 ggr i veckan, dels styrka med egnakroppen i Tabata intervaller och ren styrketräning hemma.
Var på tabatan i måndags och kände att flåset är borta och pulsen ökat. Tänker fortsätta med tabatan men blir det för hög puls så får det bli några kisspauser så den går ner igen, styrkan hemma har jag kört efter Olga rönnbergs bok styrka för kvinnor, nu har jag istället köpt hennes app och tänker köra efter den någe så när. Gäspar mig genom passen från start till slut!
Däremot funderar jag på hur jag ska lägga upp kosten, har enligt olgas bok ätit och legat på lite underskott då jag vill ner i vikt, vilket jag inte bör fokusera på nu då. Men jag antar att jag skall räkna lika ända tills ja brukar ta bort för viktminskning. Och fortsätta med samma fördelning på protein, fett och kolhydrater.
Alltså denna dagen kommer aldrig ta slut känns det som.
Jag är trött som ett as, mår lite illa, har huvudvärk och ont i magen. Känns inte som vanlig mensvärk eller molvärk riktigt utan mer ont. Och jag har fruktansvärt mycket att göra på jobb. Springer mellan två arbetsuppgifter och alla drar i mig och pressar tider hela tiden. Låt det bli kväll någon gång...