BF September 2018
Hej alla!
Vi plussade den 18 jan. Yay!
Jag har känt av symptomen ett tag men inte vågat tro.
Jag och min man har försökt i 5 år. Vi har gjort hela proceduren med hormonbehandlingar och ivf.
MA efter andra försöket sommaren 2016. Satte in ett fryst embryo hösten 2016 men det tog aldrig. Efter det tog vi en paus då jag inte orkade mer. Depression och viktuppgång resulterade att jag kände att det är över. Det blir inga barn.
Men vi fick den bästa julklappen ever. ???? Vi är nu äntligen gravida och det helt utan hjälp. Men så klart så känner jag oro varje gång jag går på toa, varje gång jag känner lite molande värk. Jag försöker inte tänka på det men det är super svårt.
Just nu vill jag bara att veckorna ska gå så man kan börja slappna av och NJUTA av att vara gravid. Inte gå och oroa sig varje minut.
Inte blir det ju bättre av att jag gör mycket tunga lyft på jobbet då jag kör budbil. Alla köper ju hundmat som ska levereras till dörren, helst på 3:e och 4:e våningen utan hiss. Haha! ????
Det va en liten presentation av mig. Tack för att ni tog er tid och läste. ????