• Anonym (sex)

    Vad bråkar ni om?

    Jag bråkar, surar och gnäller när jag inte får tillräckligt med sex. 

  • Anonym (sex)
    beccagranen skrev 2018-01-30 18:48:12 följande:
    Funkar det? Får du till det av att sura och gnälla?

    Varför inte bara förföra och ha kul?
    När man uttömt alla andra sätt så blir man ganska grinig till slut och då brukar polletten trilla ner att det faktiskt är viktigt och det är då en förändring sker så, ja. 
  • Anonym (sex)
    beccagranen skrev 2018-01-31 07:59:58 följande:
    Jag blir spyfärdig av att läsa hur man genom bråk tvingar sin partner att ställa upp på sex. Nej jag tror inte att allt går att lösa enkelt med några fraser. 
    Jag tror däremot att de allra flesta kommer in i perioder då man har minskad lust, man har svackor i sexlivet. Det är väl ett av dom vanligaste problemen i en relation, nyblivna föräldrar, trötthet/stress, depression, minskad lust, fysiska hinder, psykiska hinder osv. Frågan är väl vad man gör för att lösa hindret. Att det uppstår diskussioner när man har olika mycket behov, eller känner sig bortstött osv. det är en sak. Men att bli arg för att man blir avvisad och bygga på ett skuldberg, då löser man ju inte problemet. Man vill väl ändå vara två som älskar och inte ligga med en som bara ligger där och ställer upp.
    Vad fina orsaker du kommit på till minskad lust.

    I vårt fall runkar sig mannen mätt till porr och orkar sen inte ha vanligt sex. 
Svar på tråden Vad bråkar ni om?