Inlägg från: Wiltedrose21 |Visa alla inlägg
  • Wiltedrose21

    IVF DANMARK!

    Hej!

    Efter att ha genomgått 4 misslyckade inseminationer hos CFC (Copenhagen fertility center) har vi beslutat att gå över till IVF. Vi har sökt på olika kliniker, men jag vet att erfarenhet är mycket mer värt. Så alla ni som gjort IVF i Danmark, dela med er av era erfarenheter snälla (: Priser, personal, resultat... TIPS!

  • Svar på tråden IVF DANMARK!
  • Wiltedrose21
    Längtar17 skrev 2018-02-24 22:25:59 följande:

    Ivf via Storkklinik. Bra men ganska slarviga. Räkna med att få dubbelkolla att du fått tillräckligt med recept och att du behöver säkerställa att dom läst din journal innan dom svarar på mejl. Men duktiga och trevliga. I v 19 nu :)


    Grattis till graviditeten, otroligt spännande! ? Just slarv är ett stort problem hos CFC varför vi valt att söka oss till någon annan klinik. Jag känner att om man ska spendera en så stor summa pengar så borde läkarna veta vad de sysslar med... T.ex. det där med recepten. Man ska ju känna sig trygg!
Svar på tråden IVF DANMARK!