Anonym (Man 51 Stockholm) skrev 2018-08-29 21:39:07 följande:
Har aldrig haft förmånen att vara tillsammans med en svart kvinna men det lockar. Känns sexigt att få se min vita kropp bakom en svart rumpa, eller få svarta bröst i ansiktet när hon rider
Kan bara instämma i att det är spännande med såna kontraster.
Anonym (50 years of grey) skrev 2018-08-29 21:52:55 följande:
Jo, det är sexigt och läckert med svarta tjejer, lite "exotiskt" då blir det även lite "erotiskt"
Som jag skrev till föregående: kontraster kan vara sexigt.

BossHoss skrev 2018-08-30 07:16:09 följande:
Jodå jag tycker allt att svarta tjejer kan va riktigt snygga, om de är smala och nätta och inte har den klassiska jätteröven, Mörka tjejer är lite som synthtjejer de som är snygga är för jävla snygga och de andra blahh.
relationsmässigt så kan jag ärligt säga att jag alltid sett mig själv med vita barn, men sedan har jag ju vart kär i tjejer som inte har samma hudfärg så, jag tror att den man faller för faller man för oavsett hudfärg. När det kommer till attraktion så tycker jag kropp, hår, utstrålning, klädstil, sminkning är det som attraherar mig vid första ögonkastet inte hudfärgen.
Ok, vissa har den där typen av rumpa, andra inte. Jag förstår vad du menar. Själv har jag en nättare typ av rumpa.
Som sagt så är det en helhet man faller för och inte bara en ?faktor?. Attraktion är inget man just styr över. Enligt mig i alla fall.
Anonym (Vackra) skrev 2018-08-30 07:44:12 följande:
Är du intresserad av svenska killar. vilken världsdel har du bakgrund ifrån.
Jag är intresserad av svenska killar/män. Min bakgrund är västafrikanskt.

Anonym (Vackra) skrev 2018-08-30 07:55:23 följande:
Så det är inget ovanligt att tjejerna vill dejta killarna ser du skillnaderna mellan olika europiska killar när det kommer till utseendet. Nu kan ju du inte svara för alla tjejer men tycker en del att skandinaviska killar är snygga?
Ja, som du redan förstått kan jag enbart tala för mig själv, men jag dras som sagt till svenska/skandinaviska män. Visst ser jag skillnaden på syd- och nordeuropéer t.ex.
UlfGöteborg skrev 2018-08-30 08:36:14 följande:
Hej igen TS,
Jag vet inte om jag egentligen skulle vilja träffa någon av mina (få) mörka onlinevänner. Vi har väldigt öppna dialoger lite gömda bakom nätets anonymitet. Men man vet ju aldrig förståss. Hur som helst är ni svarta väldigt attraktiva för mig. Jag skulle gärna testa att ha en förtroendefull onlinedialog även med dig, om du vill .
Tack för vänliga ord.
Jag värdesätter också min anonymitet på nätet, så jag tackar för erbjudandet, men tror jag avstår från fortsatt kontakt. Du låter dock trevlig, tycker jag.

Cunnilingus18 skrev 2018-08-30 09:14:44 följande:
Visst är det så, jag tror inte jag ens reflekterar över hudfärg eller etnicitet utan, jag attraheras mer av personlighet och utseende. Men vet med mig att jag även har spanat in mörkhyade tjejer och har även haft sex med en mörkhyad tjej som var en underbar person på alla sätt.
Men har märkt att jag dras till brunetter och lite mörkare tjejer framför blonda även om jag klart även har attraherats av blonda tjejer :)
Personlighet och utseende bildar ju en sorts helhet där hudfärgen bara är en faktor. Så ser i alla fall jag det. Det är ju en hel person man faller för så att säga.

Anonym (M) skrev 2018-08-30 09:27:11 följande:
De har ofta riktigt bred rumpa vilket är attraktivt. Dessvärre är deras inställning till jämställdhet och arbete ofta gammalmodig.
Inställningen till ex. jämställdhet och arbete beror väl rätt mycket på vilken kultur man fostrats i. Själv har jag t.ex. nog rätt svenska värderingar, då jag är född och uppvuxen här med välintegrerade föräldrar.
Anonym (Whitey) skrev 2018-08-30 09:55:25 följande:
Känner ingen, men sett många attraktiva.
Har grannar som har skumma vanor. Mammor som är ute med barnen vid kl 22. Ungarna är allt från bebisar till kanske 3 år. Det är svart (svart, höhö...) ute, barnen gråter men de ska ändå sitta i gungan och "har roligt". Trodde barn i den åldern bör sova då.
Anonym (Whitey) skrev 2018-08-30 09:57:31 följande:
Just ja, mammorna är själv högljudda, har konstiga skrikiga röster, kanske nån kulturell grej. De låter inte som tjejer man hör annars iaf.
Tack för positiva ord.
Dina grannar tycks ha rätt udda vanor, ja. Inget jag känner igen mig i.
Rataxes skrev 2018-08-30 10:00:52 följande:
Tycker om svarta kvinnor som om kvinnor i övrigt, det finns attraktiva och mindre attraktiva. En del har jättefin personlighet, andra inte.
Ja men så är det väl. Människor är individer och måste bedömas utifrån det.
Anonym (Man) skrev 2018-08-30 10:11:33 följande:
Det finns bra och mindre bra svarta kvinnor precis som med övriga kvinnor. Rent utseendemässigt är det vanligt att färgade kvinnor har stora väldigt runda rumpor som gungar rejält när de går vilket är väldigt eggande.
Ok.

Danzig76 skrev 2018-08-30 10:35:37 följande:
Helt apropå, det här är ju en personlig favorit. Nu råkar ju hon ha en grym kropp också. Så allt i ett så att säga
Ja, Khaddi är både bra längdhoppare och har snygg kropp. Visst är det så.