Inlägg från: Anonym (xx) |Visa alla inlägg
  • Anonym (xx)

    Min sabos sexlust har dött totalt

    Anonym (hej) skrev 2018-09-13 23:21:07 följande:
    Asså ge dig. Det finns ju en anledning till att hon inte vill. Vad är din lösning, att han ska dumpa sin fru som han älskar eller att hon ska ha sex fast hon inte vill (våldtäkt?) Hon säger ju att hon älskar honom. 

    "Hon är inte jättebekväm i sin egen kropp" "Samtidigt gör hon inte jättemycket åt det i sin livsstil" - ts, du säger att du inte bryr dig, men kollar du på porr ist för att ha sex? Kan ju vara att hon vet om det och känner sig väldigt osäker/osexig, jämför sig osv. 

    Ni kan ju ge/få närhet utan sex. Är det så viktigt? Kanske kan det komma senare i livet? Lägg er på sängen/soffan och mys bara. Kramas, prata. 

    Men vad det nu kan vara så spelar det ingen roll annat än för henne och ts. Ni behöver prata, ordentligt. Känns som att det inte finns mer att säga. 
    Man kan inte tvinga sin partner att ha sex men man kan kräva att hon anstränger sig för att försöka hitta sin kåthet. Inte bara att den automatiskt skall dyka upp el mannen skall ta ned himmel och måne för att hon skall få lust. Dessutom så att sex föder lust. Att schemalägga sex kan vara ett bra alternativ hur tråkigt det än låter. 
Svar på tråden Min sabos sexlust har dött totalt