Fråga till killar om relationer
Jag undrar vad som gör att ni faller för en tjej? Hur snabbt avgör ni att ni vill ha en relation med tejen?
De senaste två killarna jag träffat så här det mer blivit en kk relation fast vi umgåtts som par men när det är dags att definiera vad vi är så vill de inte gå in i en relation. Jag har börjat undra om det finns något jag kan göra annorlunda. Den ena killen har sagt efteråt att jag borde dissa killar mer. Jag är väl lätt tillgänglig och säger typ alltid ja till att ses även med kort varsel. Blir typ alltid att jag kommer till killen men det är också för att jag hellre kommer till honom än tvärtom.
Är det bra eller Dåligt att alltid vara tillgänglig? Hur ser ni på såna tjejer?
När det varit killar jag inte varit intresserade av är jag inte vidare tillgänglig svarar dåligt och vill sällan ses. Då är dem väldigt på och drivande.
Hur snabbt avgör vi relationsmaterial? Efter ett par träffar vet nog de flesta.
Varför vill inte killarna gå vidare? Troligtvis för att de fått sex av dig redan.
Borde du dissa killar mer? Nej. Däremot kan du testa att träffa killar utan att ha sex med dem. Då kan det bli lite lättare att se om de är intresserade av dig som person eller mer av sex.
Bra eller dåligt att vara tillgänglig? Bra om killen vill träffa dig utan att bara ha sex. Dåligt om killen främst vill ha dig för sex.
Hur ser killar på tillgängliga tjejer? Bra om man är ute efter sex. Bra om man är ute efter mer än sex.
Fler frågor?