Sambon solar topless?
Hej & hå.
Oseriösa svar undanbedes.
Vi är ett par under 30års åldern som varit tillsammans nu i nästan 9år.
Vi är rätt tillbakadragna och tar inte mycket plats överlag utan smälter nog in som lite tillbakadragna.
Något jag inte trodde eller absolut skulle kunna se hända vart plötsligt verklighet.
Vi besökte Grekland under den sena sommaren och plötsligt var sambons bikini uppknäppt och 70-talet var tillbaka på den lokala stranden? Att plötsligt få bevittna detta blev en chock då hon är skyggare än det mesta man kan tänka sig..... Trodde jag.... Toppless från ingenstans???
Dilemmat är att det även hänt hemma i Svedala på rätt välbesökta stränder samt resorter...
Jag skulle känna mig elak och fråga henne varför hon gör det? Dock skulle det ändå kanske inte röra sig om my buisness men ändå?
För mig är hon det vackraste, hon är rätt lång och enligt mig är hennes kupa som är något lite mindre mer än perfekt till hennes långa kroppslängd. Det glädjer mig att hon vill visa den för mig men räcker det inte så? Är det märkligt att jag ser detta som genant!?
Kortfattat.....
Vad är det jag inte förstår? Vill hon upplysa mig om något? Vad kan jag göra bättre? En signal på vad?
Mvh lost.
För mig som är uppvuxen med en mer avslappnad inställning till bar hud har utvecklingen inte gått framåt.
Folk som vill njuta av sol, vind och vackert väder utan att stänga in sig i kläder har jag full förståelse för och jag tycker det är sunt, om man har lite omdöme för när det passar i tid och plats.
För somliga räcker det med att sola i bikini eller shorts, andra vill ha mindre och en del föredrar det utan något på sig alls.
Det har sällan något med exhibitionism att göra, utan att man helt enkelt njuter av sol, värme och bad med mindre kläder på.
Vad du kan göra är att också börja förstå detta.
Kanske ska ni prova nakenbad någon gång.