Anonym (Så otroligt fundersam) skrev 2019-01-06 20:02:57 följande:
Tack för ditt svar, jag tror att jag har sagt det jag behöver få sagt till honom. Lite kämpigt när jag inte får några svar bara. Jag har valt att gå vidare, jag försöker bara hitta svar som kan vara till tröst för min del, då hans beteende får mig att känna mig så fruktansvärt oviktig efter allt jag har gjort för honom..
Har förstått att sluta med drogerna är ett val man måste göra själv, han lät så uppriktigt trött på det livet så jag gav honom en chans, men han kunde väl inte stå emot..
Du har redan fått ditt svar vännen. Du har skickat meddelanden som han inte svarar på. Det hade inte jag heller gjort på den tiden jag var hög.
Min pappa var alkoholist, jag träffade honom en gång när jag var ca 10 och bad honom rädda mig från min psykiskt misshandlande mamma och han sa nej. Han sa nej för han var ju minsann alkoholist och kunde inte det. Man är alltid oviktig när någon valt droger istället. Gå vidare och hitta en karl värd namnet.