Inlägg från: Anonym (Tant) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Tant)

    Ditt livs största ledsamhet

    Min största ledsamhet i livet är att jag inte vågar gå till läkare och reda ut vad som är fel i min kropp. Har alltid ont i magen, mår illa och kräks ofta, Fick veta för några år sedan att jag har förändringar på njurarna men vågade inte gå vidare med det så jag antar att det har blivit värre med det och det är därför kroppen mår som den gör. Är rädd för sprutor, blod och smärta och samtidigt för att få negativt besked.

    Detta drabbar mina närstående som är oroliga och lider med mig - jag gör dom besvikna genom att inte ta tag i det. Hade det bara varit jag själv så hade jag hellre dött än gjort något åt det.

    Är också ledsam över att jag levt så oeftertänksamt och impulsivt. Borde inte tagit såna snabba beslut. Mitt liv har tagit så många vändningar genom åren och jag borde ha stannat upp lite mer. Brutit många bra relationer på dumt sätt och flyttat hit och dit. Försöker göra det bästa nu men det som är gjort är gjort.

Svar på tråden Ditt livs största ledsamhet