Inlägg från: Anonym (Deedee) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Deedee)

    Vad får dig kvinna att vara otrogen?

    Äckligt att vara otrogen, det hade jag aldrig varit.

    Alla som är otrogna är opålitliga, saknar heder och styrs av reptilhjärna. Jag hade aldrig blivit ihop med någon som tidigare varit otrogen.

  • Anonym (Deedee)
    Anonym (TS) skrev 2019-06-19 11:16:41 följande:

    Så utan att ta hänsyn till en medmänniska som du inte vet något om så är det helt ok enl dig att hänga ut denne.

    Vars är din människorsyn och vad vinner du på i ditt ego på att peta i något som inte påverkar dig eller som du ens är inblandad i..


    Den som är otrogen tar ju själv ingen hänsyn till sina medmänniskor. Självklart ska det hängas ut. Gör man det valet att bedra den man är tillsammans med så får man ju ta konsekvenserna av det också.
  • Anonym (Deedee)
    Anonym (Hero) skrev 2019-06-19 22:18:21 följande:

    Underskatta aldrig lite rajtan tajtan.

    Livet är kort.

    Ditt sexliv har jag inget intresse av.


    Rajtan tajtan kan man ha hur mycket som helst utan att vara otrogen. Som singel eller i ett förhållande eller med flera olika partners osv osv... helt utan otrohet.

    Otrohet handlar bara om feghet. Det är motsatsen till att leva på riktigt.
Svar på tråden Vad får dig kvinna att vara otrogen?