• ankmamma

    BF Mars 2020

    Hej på er! Plussade svagt i tisdags och fick det bekräftat med ett digitalt igår på äl+10! Enligt NC blir jag beräknad 23 mars men enligt senaste mens och längden på cykeln får jag typ 17-18 mars så det blir spännande att se på rul vad det blir om det vill gå hela vägen :) har ansökt om medlemskap i hemliga fb-gruppen!

  • ankmamma
    Gitarrsolo skrev 2019-07-11 21:17:54 följande:

    Grattis alla!

    Plussade också precis. Totalt i chock och inte alls planerat. Har en son på snart 13 månader här hemma.. någon här som har erfarenhet av barn relativt tätt?

    Jag är gärna med i den hemliga fb gruppen om jag får?


    Jag har ingen erfarenhet själv, men dottern är 9,5 månad nu så det kommer bli tätt mellan mina också. Dock är det endast 1 år och 3 månader mellan mig och min syster och min mor har sagt att de första åren var tuffa men att det lönade sig i längden då vi lekte så bra tillsammans och vi är än idag bästa vänner :)
Svar på tråden BF Mars 2020