Inlägg från: Gottegrisen91 |Visa alla inlägg
  • Gottegrisen91

    Normalt att känna symtom redan 6 dagar innan BIM?

    Jag hade ägglossning 2/8, 5 dagar senare fick jag molvärk när jag stod i köket o laga mat, i samband med detta stack det och hugg ett par gånger. Molvärken har hållt i sig sen dess och idag har jag 5 dagar kvar till BIM, igår fick jag plötsligt sura uppstötningar, rapade hejdlöst och tröttheten ska vi inte ens prata om.

    Jag har barn sen tidigare men aldrig känt mig såhär säker på en graviditet som jag gör nu, med mina andra kände jag absolut ingenting. Visst nu är det 5 år sedan sen jag fick minsta men jag känner mig helt hundra på att jag är gravid nu. Detta är tredje försöket o tidigare har jag inte tänkt på det eller känt några konstigheter innan mens.

    Ska tillägga att jag tog ett test i morse som inte visade något märkbart.

    Någon som sitter i samma båt?

  • Svar på tråden Normalt att känna symtom redan 6 dagar innan BIM?
  • Gottegrisen91

    Tack snälla för svar!! :) är så otålig nu haha! Får ha is i magen några dagar till! Jag uppdaterar! :)

  • Gottegrisen91

    Pl



    Plussade svagt idag! BMI -3 ska ta ett digitalt imorgon också bara för att, tog ett från babyplan idag på eftermiddagen som också gav ett svagt streck! Så visst var jag gravid trots allt:) så lycklig!

  • Gottegrisen91
    bligravid123 skrev 2019-08-14 20:14:47 följande:

    Hur har det gått?


    Nu hamnade bilen dock på fel håll =/ men ett plus är det :)
  • Gottegrisen91
    Gottegrisen91 skrev 2019-08-14 21:14:55 följande:

    Nu hamnade bilen dock på fel håll =/ men ett plus är det :)


    Bilden* haha
Svar på tråden Normalt att känna symtom redan 6 dagar innan BIM?