• Thu 16 Nov 2023 15:52
    2616618 visningar
    5653 svar
    5653
    2616618

    Vad blir det för mat?

    Fisksoppa med saffran och skaldjur. Hembakat bröd till.

  • Fri 17 Nov 2023 14:58

    Spagetti carbonara

  • Sat 18 Nov 2023 11:13

    Marinerad och ugnsstekt fläskfile, potatisgratäng, balsamicosås och sallad.

    Creme brulee till efterrätt.

  • Sun 19 Nov 2023 12:22
    Anonym (&) skrev 2023-11-18 12:15:48 följande:
    Låter ljuvligt gott.
    Det var heelt amazing :)
    Idag blir det stekt falukorv och mjölkstuvade makaroner
  • Mon 20 Nov 2023 14:16

    Kycklingfilé i ugn med ris och currysås blir det idag

  • Tue 21 Nov 2023 13:25

    Panerad fisk, potatismos, kall sås och ärtor

  • Wed 22 Nov 2023 16:58

    Italienska fläskkotletter med bandpasta

  • Thu 23 Nov 2023 10:25

    Korvstroganoff och ris

  • Fri 24 Nov 2023 14:48

    Vi grillar varsin kycklingfilé idag, till det blir det en pastasallad med pesto, cocktailtomater, ruccola och parmesanost. 

  • Sat 25 Nov 2023 09:23

    Stekt lövbiff, örtkryddad klyftpotatis och kall bearnaisesås blir det idag.

Svar på tråden Vad blir det för mat?