Inlägg från: Danne007 |Visa alla inlägg
  • Danne007

    Träffa på nätet

    Jag chattade med många tjejer å ville gärna träffa nån iril men vågar aldrig göra det, sitter å tänker alltid att det kanske inte går bra om vi ses trots att tjejerna tyckte om mig iaf.

    Hur gör man för att våga ta steget ?

  • Svar på tråden Träffa på nätet
  • Danne007
    Anonym (Sebben) skrev 2020-01-28 10:00:31 följande:
    Det e många på nätet som nojar om att träffas och knappt vågar göra det. Jag har ju inga problem med det själv men är rätt kaxig coh väldigt ärlig om vem jag är.

    Om du kör ärligt med snack och bilder när du chattar upp nån och flörtar så är det väl bara att ta ett djupt andetag, känna pirret i magen och träffas?

    Jag brukar träffa tjejerna på café, picknickutflykt med cykel, utflykt till sandstranden eller nån utställning. Det är en offentlig miljö och man kan korta av eller förlänga mötet om det känns knasigt.

    Det finns många fina tjejjer, men en del är ju rätt tråkigt tysta eller för klängigt på redan i första dejten... men ofta klickar det till lite och då kan det bli mera...

    Det är bara för dig att hoppa i vattnet och provsimma, grabben..
    Precis jag menade så .. att träffen inte går som man planerar då börjar jag övertänka saker å ting och det blir inget träff till slut haha^__^ men tack för tipset ska testa med detta nästa gång ;)
  • Danne007
    Anonym (Sebben) skrev 2020-01-28 10:51:56 följande:
    Jag har ofta känt av kemin, man får jobba lite på det och acceptera deras känsla med, ska man träffas en gång till, känns det mer som vänskap eller känns det bara trist (då ska man tacka artigt bara). Det är en djungel som det alltid varit.

    Jag har delvis kollat utbildning, var de bor och sådant praktiskt. Jag har ökat mitt ålderspann och numera litar jag mycket på min kemi (egentligen, kan jag tänka mig att ligga med henne?).

    Var ärlig mot dig själv. Du är stark och självständig. Du kan älska och är värd att älska.
    Värdefulla tips :) jag träffade en tjej som jag hade kontakt med från nätet för länge sedan och jag kände att det här kommer inte funka men såg samtidigt att hon var glad och ville att det ska bli nåt. Det var lite tufft att förklara för henne hur det kändes då :/ men som sagt man ska vara artig mot sig själv så att man kan bestämma och känna av :))
Svar på tråden Träffa på nätet