Är MIN man otrogen?
Heja dig! Hoppas du får sanningen! Lycka till!
Heja dig! Hoppas du får sanningen! Lycka till!
Har hittat en nyckel! En ensam nyckel.
Vafan ska jag göra?? Åka hem till tjejen och kolla om den råkar
Passa i hennes dörr? Knappast. Usch, kräks snart!!
Jag kommer inte att säga att du ska skilja dig eller nåt sånt. Det är ditt val. Och kom ihåg.. du behöver inte ta det beslutet nu. Du kan ta det om en vecka, en månad eller längre. Jag tror du kommer att se det klart om vad du vill när stunden kommer.
Just nu tycker jag det är bra att ni går i par terapi men det är också bra om du själv också gå till en psykolog så du kan stärka dig själv igen och bli den starka personen som du är.
Du är värt mycket bättre, du är en underbar människa och en underbar mamma. Det får du inte glömma.
Sen är det en sak han sa till dig.. han sa..
Jag valde i allafall att alltid komma hem till dig och barnen?
Glöm inte att han valde henne också.
3 år är en långt tid. Men låt han jobba låt han slita. Gör det inte lät för honom. Förutom terapin så prata med honom om det när du vill. Han måste finnas där för sig och svara på alla frågorna du kan komma på även om det har gått ett halv år eller mer.
Lycka till med allt.
Och vad du än väljer när tiden är rätt att så kommer det att bli bra. <3
Men vet ni vad... Jag tycker inte det är särskilt respektfullt mot ts och vad hon varit med om att ni håller på att diskutera vad ni tycker är rätt och fel sinsemellan, jävlig ovuxet beteende måste jag säga. Tror och hoppas om vi/ni skulle sitta öga mot öga allihop tillsammans med ts så skulle inte de här diskussionerna uppstå så varför då här? Hjälper henne inte ett dyft
TS - hur har det gått för dig? Hur mår du nu?