flygrl skrev 2020-03-25 01:59:37 följande:
Konstig pristävling! Jag fattade fan ingenting när lag Syd vann utan att lag Nord hade vart i närheten av lådan. Vafan va det jag missade när Anders förklarade tävlingen? Nån som kan förklara för tröga mig???

Hur som helst fattade jag så mycket att Syd gjorde en stark insats när dom bar den tunga lådan så pass långt.
Skönt med filtar tycker jag som ju är frusen av mig men det fantastiska bonuspriset va ju inget vidare. Sunt att vinnarna dvs Syd markerade att det inte kändes rätt plundra Nords läger särskilt som Nord ju förlorat så mycket redan. :/
Ska bli intressant se va det blir av Syds hydda när dom är klara med den. Att få skydd mot regnet år ju viktigt.
Och så Raymond då med sina elaka påhopp på Katarina som på mig gör ett sansat och sjysst intryck och verkligen inte förtjänar det där. :/ Bra att fler även bland killarna som Mattias och Cruze satte ner foten och tillrättavisade Raymond.
Jag fattade inte heller nåt varför lag Nord inte gjorde ens ett försök. Samtidigt tror jag att lag Nord sparar på krafter för kommande Robinson tävling eller nåt sånt. (kanske).
Bonuspriset som enligt Anders skulle vara nåt ut över var bara elakt tycker jag.
Raymond har fallit totalt för mina önskningar och jag hoppas verkligen han får igen för allt elakt han säger och gör.