• Lillie1

    Tempkurvor

    Tacksam för hjälp med att analysera den här temperaturkurvan.. Har tagit letrozol och ovitrelle (19/9) och misstänker att sprutan kan försena mensen lite men hoppet lever ju ännu..

    Läste om trefas-temp och att den senaste höjningen skulle kunna indikera att ägget fäst? I så fall skulle det betyda att ägglossningen var lite sen (23/9) och implantationen var 7 dagar senare.. Vad tror ni? Skulle som sagt vara väldigt tacksam för lite input!

  • Lillie1
    Jenzia skrev 2020-10-03 13:28:22 följande:

    Tempohöjningen för 3 dagar sedan ser väldigt lovande ut ju! Jag hade väntat 2-3 dagar till sen tagit ett gravtest!


    Tack för input! Ja, jag tycker ju också det..

    Tog faktiskt ett digitalt test igår som visade positivt (1-2) men vågar inte hoppas såhär snart efter ovitrelle.. Får se om jag orkar avvakta till BIM på onsdag innan nästa test!
Svar på tråden Tempkurvor