Inlägg från: Anonym (Kalle) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Kalle)

    Ledsen, min man bryr sig inte om min njutning

    Anonym (Ledsen) skrev 2020-07-28 19:32:59 följande:

    Ja jag vet inte hur jag ska börja. Jag och min man har varit tillsammans i ca 20 år. Vi har ett bra förhållande, vi trivs väldigt bra med varandra. Det enda som kan göra mig ledsen ibland är att han inte verkar bry sig om min njutning när vi har sex. Jag har aldrig fått en orgasm med honom. Han smeker mig inte och bryr sig inte om att det ibland gör ont för mig vid sex.

    Jag har frågat honom ibland om han inte tycker det är konstigt att jag inte får orgasm när vi har sex, men det gör han inte, tydligen har han aldrig haft sex med en kvinna som får orgasm vid sex så för honom är det normalt. Jag vet inte vad jag ska tänka, jag vet ju att kvinnor sällan får orgasm vid sex men är det vanligt att aldrig få det? Jag kanske kräver för mycket? Att jag är otacksam?


    Nej, du är inte otacksam. Du har haft otur - hade du haft mera erfarenhet när ni träffades hade ni troligen inte blivit ett par. Dom flesta män får väl en stor del av njutningen genom att jobba på att tillfredsställa sin partner? Låter inte kul för nån av er.. 
Svar på tråden Ledsen, min man bryr sig inte om min njutning