Forum Missbruk - Känsliga rummet
Varje medlem är ansvarig för sina inlägg.
  • Reagerar ..

    Ons 5 aug 13:10 Läst 0 gånger Totalt 5 svar
    Anonym (Oroli­g)
    Visa endast
    Ons 5 aug 13:10

    Hej !

    Kan man reagera obehagligt av sina läkemedel efter man tagit en högre dos en gång ?

    Alltså sedan reagera dåligt ?

    Jag äter oxynorm & ocycontin efter en rygg operation

    Äter 60 mg om dagen sammanlagt

    Har aldrig mått så här innan .

    Äter även altermol några ggr om dagen om det är riktig illa

    Får obehagligt tryck i öron, snurrig i huvudet , hög puls & skakig . Mår liksom riktigt illa .

    Prover är helt perfekta så inget fel på dem, var på

    Närakuten .

    Ibland har jag tagit mer än jag skall . Men aldrig mer än Max 2-3 tabletter extra över dygnet . Kan de vara at ?

    Men känner då jag borde ha svettningar , oro , diarré osv ?

    Eller ?

    Min läkare är sjuk, så kan ej ta detta med han just nu.

  • Anonym (Oroli­g) Trådstartaren
    Visa endast
    Ons 5 aug 18:16 #1

    Nån?

  • Ons 5 aug 18:17 #2

    Ring 1177!

  • Anonym (Oroli­g) Trådstartaren
    Visa endast
    Ons 5 aug 18:31 #3

    1177? När inte ens en doktor förstår .

    1177 har jag pratat med , dem visste inte

  • Tor 6 aug 17:19 #4

    Delar av din beskrivning låter som abstinens, men annars är det svårt till omöjligt  och avgöra vad du är drabbad av.


    hur många meter var det? 88-ägd och avklarad!
  • Anonym (Oroli­g) Trådstartaren
    Visa endast
    Sön 9 aug 19:43 #5

    Okej ! Tror du att det kan vara abstinens? Har tagit mindre det sista !

    Inga typisiska vanliga symtom på

    Abstinens som diarré svettningar frossa värk osv !

    Men man kanske reagerar också med skakningar , tryck

    Puls osv ?

Logga in
Bli medlem
Svara i tråden...

Innehåll