Inlägg från: Anonym (F) |Visa alla inlägg
  • Anonym (F)

    Vilka kläder är inte ok?

    Svårt att säga... "Vuxna" plagg som stay-ups, string och balconette. Finns väl inte ens nåt att ha på hyllan liksom. Sweat pants. Mus-i-kant-kjol och extrem urringning. Baggy pants som hänger på halva röven. Märkbart trasiga kläder. Helt sjuka plagg som får dem att se ut som en clown typ, svårt att beskriva. Det mesta är ok som är helt, rent och hyfsat anpassat till normal klädsel. Man måste ju få ha sin personliga stil, har inget problem med goth, punk och andra stilar som sticker ut från normen men det får inte se trashigt ut, typ. Kommer kanske på nåt mer sen.

  • Anonym (F)

    Baggy pants gäller väl mest killar iofs.

  • Anonym (F)
    Anonym (FiaPia) skrev 2020-12-12 17:48:27 följande:
    I skolan tycker jag det ska vara normala kläder. Magtröja tycker jag är ok när det är varmt men knappast ett plagg att ha på sig på vintern. Inget för kört, urringat, push-up eller väldigt tight.
    Magtröja är ok för mig med som sträcker sig till naveln typ, men inte till strax under där tuttarna ska vara (de finns ju inte än i den åldern lol men ändå). 
  • Anonym (F)
    Anonym (FiaPia) skrev 2020-12-12 18:17:57 följande:
    Tycker du det är ok med magtröja nu på vintern också? Känns som det blir väldigt kallt.

    De flesta har väl kommit i puberteten vid 11-12?
    Jag menar kläder generellt, inte alla möjliga variationer beroende på väderlek.
Svar på tråden Vilka kläder är inte ok?