Inlägg från: Klartsomvatten |Visa alla inlägg
  • Klartsomvatten

    Vad var anledningen till att det tog slut?

    Mitt första förhållande tog slut på grund av att jag inte längre attraherades av honom. Vi hade blivit mer som bästa vänner än ett kärlekspar. De rätta känslorna och attraktionen fanns inte längre där, helt enkelt.

    Det andra förhållandet tog slut på grund av att vi är olika på flera sätt och vill olika saker gällande allt möjligt. Vi bråkade även sjukt mycket och vi kunde knappt ens föra en vanlig konversation utan att det blev bråk. Det var även mycket svartsjuka i förhållandet, tyvärr mestadels från min sida och helt utan anledning. Har tagit tag i det för har insett att det är mitt eget problem. Vi blev dock tillsammans igen och jobbar nu på våra problem. Vi har valt att kämpa för att få det att fungera.

  • Klartsomvatten
    Anonym (För många) skrev 2020-12-21 14:52:07 följande:

    Alternativen är alldeles för lika varandra, vilket gör att flera vägde lika tungt. Dessutom riskerar du att få väldigt utspridda svar när du har så många alternativ. Ett svar här och ett svar där, men ingen lång stapel som visar det mest frekventa alternativet. Det blir en ganska poänglös undersökning.


    För mig fungerade det utmärkt att rösta på det alternativ som vägde tyngst av de alternativ som ts presenterade här.
  • Klartsomvatten
    Anonym (För många) skrev 2020-12-21 15:06:45 följande:

    Jaha, och? För mig är det som sagt flera som väger lika tungt, eftersom alternativen är så lika varandra. Det ändras inte bara för att du kunde rösta utan problem.


    Men då röstar man väl inte alls?
Svar på tråden Vad var anledningen till att det tog slut?