• Friger

    Min kille älskar ketamin

    Anonym (J) skrev 2021-06-01 22:50:27 följande:

    Min kille har använt ketamin i fest sammanhang då och då. Ingen fara för min del om det är väldigt sällan.

    Men nu har jag kommit på honom med att göra det varje dag, sa åt honom att han måste sluta annars kan jag inte leva med honom eller skaffa barn som han nu så gärna vill göra

    Han höll upp några dagar men nu märkte jag att han gjort det igen. Jag ser direkt på honom när han gjort det men han tror inte det själv. Han säger själv att det inte är en farlig drog som andra droger och att det lindrar depression.

    Vad kan jag göra? Jag älskar honom oerhört


    Ursäkta min okunskap... googlade lite men blev inte riktigt nöjd med svaret. Du kanske kan berätta...

    Vad är ketamin?
    Köps det lagligt?
    Vad är biverkningarna?
    Vad är nackdelarna med att han brukar det?

    Rent generellt är det knepigt med beroenden... Har en bror som är inne i det träsket. Jag har försökt hjälpa honom på alla sätt jag kan komma på. Jag har misslyckats helt och hållet.
Svar på tråden Min kille älskar ketamin