BIM JULI
Hej på er.
Jag har följt er de senaste veckorna och har min BIM på Lördag (10 Juli) och hade ÄL kring den 28 Juni enligt NC, men jag tror att det var midsommarafton, 25 Juni, då jag hade vattnit fertilt sekret och var överlag supersugen. Som den invriga person jag är så testade jag redan i Tisdags, men det var negativt, ÄL +8.
Min tempertur har varit högre än den brukar hela perioden sen ÄL men har nog inte känt mig gravid förutom att PMS inte är här och jag överlag har mycket energi och har velat 'boa och fixa' mycket, rensat, städat, ordnat, vilket är härligt.Vaknade vid 05, svettig, lätt halsbränna och tempen var runt 36,84 (ca 0.3 grader mer än samma period förra cykeln). Jag kände 'jag tror nog jag är gravid'.
Tog ett RFSU vanligt test som jag visar här. Vad tror ni? Visst är det ett svagt streck där? ÄL +10, BIM -2 enligt NC, (ÄL+13 enligt mig).



