Inlägg från: Anonym (långt hår) |Visa alla inlägg
  • Anonym (långt hår)

    Skägg

    Beardtroll skrev 2021-06-12 13:57:05 följande:
    Nä, mer som olika tycker olika.

    Det är helt ok.
    Jag har lite svårt med för långt hår på huvudet på kvinnor, det är väldigt ivägen vid sex tex. Sen är det inte vidare attraktivt, ser lite väl mycket ovårdad hippie ut.

    fast ännu värre är väl såna kvinnor som sätter i löshår och lösnaglar, brrr... Det är rent utsagt avtändande!
  • Anonym (långt hår)
    Anonym (Göran.) skrev 2021-06-13 20:44:44 följande:

    Jag har numera skägg. Har snart haft det i två år.

    Har inte tidigare haft skägg förutom en sk 08-fitta?

    Kvinnor kommenterar det ibland. Jag tror att många kvinnor gillar skägg.


    Ha ha ha, tack för kvällens skratt! 08-fitta Är själv 08a och aldrig hört uttrycket, men kan nästan gissa mig till hur du menar.Sånt där skägg som är väldigt välfriserat och löper på sidan av läpparna med mellanrum vid överdelen av hakan typ?
  • Anonym (långt hår)
    Anonym (Anti) skrev 2021-06-13 17:08:34 följande:
    Det är ett manligt attribut, men inget som öht är nödvändigt för att en man ska vara manlig. Ingen man blir mer manlig av ett skägg.
    Man blir inte mer manlig av skägg, men snubbar med ett pojkaktigt yttre kan iaf se mer manliga ut med skägg!
  • Anonym (långt hår)
    Anonym (Anti) skrev 2021-06-14 15:30:48 följande:

    Nja, man ser minst 10 år äldre ut med skägg så pratar du ungdomar så visst, då ser de kanske manligare ut. 


    Vissa ser postpubertala ut upp till 30.
Svar på tråden Skägg