Mindre allvarlig otrohet?
Sex kan man ha utan kyssar och utan att vara förälskad.
Lika mycket otrohet
Gränsen för otrohet är nog olika från par till par, men en kyss eller liknande skulle vara lika mycket otrohet som sex för både mig och min man..
Jag träffade någon som var snygg vi kramades nakna och stönade och hade najs. Men jag blev gravid och min kille var steril och fattde. Och sen var han otrogen för att hämnas men att vara otrogen var det bästa som kunde hända för nu myser jag och min nya kille typ varje dag. Oj nu blev jag kåt.
Jag var otrogen en del när jag var yngre.. kunde inte hålla mig ifrån att sexchatta och ibland även ha sex med andra. Det förstörde ett antal förhållanden.
Nu när jag är äldre och lyckligt gift har jag hittat en mycket bättre lösning - prostituerade.
Jag vet att vissa inte tycker det är moraliskt eller fortfarande otrohet osv, men så här ser jag det: Jag får utlopp för lite kåthet och behov av variation, och det finns noll risk för att känslor uppstår eller att det kommer fram till min fru.
Det är nästan som onani egentligen, man bara går och gör det, inga kyssar eller känslor, bara en påsättning sen klart och hem till fru och barnen.
Det kan väl kallas micro eller light otrohet.