Dalkulla17 skrev 2022-03-10 11:21:52 följande:
Ja, jag tar tempen samma tid varje dag innan jag stiger upp ur sängen. Däremot har jag ofta inte så lång sammanhängande sömn pga många uppvak under nätterna så det kanske spelar roll. Hade även fortfarande sviterna av covid i början av cykeln så där kunde jag få febertoppar.

Alla gånger har visat en fast glad gubbe, har det cb-testet som bara visar fast gubbe eller tom cirkel. Började ta cb-testet den dagen det visade fast gubbe och kommer nu inte ta fler sådana under denna cykel utan bara fortsätta med RFSU. Så jag har hittills aldrig fått en tom ring.
Jag har bara loggat temp, testresultat och fysiska symptom i en klassisk dagbok denna cykel men borde absolut testa att ladda ner den appen!

Aha, jag förstår! Ja, men testa ladda ner exv ff. Blir mycket tydligare då och den sätter ut när äl förmodligen inträffade med

Såhär ser min månad ut (började dock tempa ganska sent, då jag tog ut spiralen för ett par veckor sedan!