Vet aldrig vad jag ska svara när någon frågar
För många andra människor kanske jag har ett litet liv men jag trivs som det är. Mitt problem är när folk jag inte pratar med så ofta frågar vad för "spännande och nytt" jag har gjort sen sist. Jag har inte gjort nåt speciellt! Mitt liv lunkar på och jag åker på semester till mitt hemland ibland men annars finns det inte så mycket att berätta.
Jag känner mig urtråkig när jag aldrig kan säga att jag har dragit igång världens projekt, flyttat till månen, byggt ett attefallshus planka för planka och köpt en husbil som vi har kuskat land och rike runt med. Jag överdriver lite för effekt.
Jag tycker som sagt själv att mitt liv är toppen men det känns som andra tycker att jag är tråkig och ointressant. Vad kan jag svara när frågan kommer och dom frågar om verkligen inget har hänt eller om jag inte har något spännande att berätta.