• Anonym (S)

    Hade jag ägglossning igår?

    Såg att du skrev till mig i en annan tråd :) 

    Hm svårt att säga, det skulle kunna vara så att LH peakade på söndag. Samtidigt så har du fått ett ungefär lika starkt streck sen i onsdags. Ibland kan LH dippa 1-2 dagar innan den börjar peaka. Så jag skulle nog fortsätta testa om jag var du för att se om strecket kanske blir starkare de närmsta dagarna. Vilken cykeldag är du på?

    Är det första cykeln som du kör ÄL-test? Tänker om du har en annan cykel att jämföra med hur starka dina streck brukar bli. Vissa personer får aldrig ett starkt streck och vissa måste testa både morgon och kväll för att pricka in peaken. 

    Sen skulle jag nog inte jämföra två olika tillverkare av test eftersom det ger en missvisande bild. När det kommer till ÄL-test så är skillnaden mellan testen som är det viktiga och inte hur starkt strecket är :)

  • Anonym (S)
    MammaHmor skrev 2022-09-20 17:03:37 följande:
    Hej! Tack för ditt svar! Fick jättepositivt test idag så det var precis som du sa :D 
    så nu blir det ligga i minst två dagar i rad haha! 
    Haha perfekt! Lycka till :D
Svar på tråden Hade jag ägglossning igår?