• Tyrande

    BF februari 2023

    Hej, har också BF i februari men har hela 28 dagar kvar. Har också besvär med svullnad och illamående, har fått åka in ett par gånger pga misstänkt havandeskapsförgiftning men tack gode gud så har det inte varit något sådant. Jag längtar så efter att bebisen ska komma. Hur underhåller du dig om dagarna?

  • Tyrande
    Hopsanhejsan skrev 2023-01-23 00:35:04 följande:
    Vilken tur att det inte vart något farligt iaf. Jag har börjat spela Xbox sen jag först blev sjukskriven pga foglossning, och jag läser mycket, har en hund som jag går med så mycket jag orkar de dagar jag inte är helt slut, som tur har jag sambon. Själv? Har du något du orkar göra om dagarna?

     


    Jag sitter och spelar mycket på Nintendo Switch just nu, och börjat läsa lite mer också. Sitter just nu och läser en bok om svensk barnafödsel under dom senaste 150 åren, sjukt intressant! Jag har också en sambo som har fått ta det större lastet här hemma senaste tiden, svullnaden på fötterna gör att jag har ont när jag går/står så blivit mycket tid liggandes på soffan senaste 1,5 veckorna. Kollar också mycket på Disney+ nu också för att få tiden att gå. Är det erat första barn som ni väntar? Har du börjat ?boa? ännu? 

Svar på tråden BF februari 2023