Inlägg från: Anonym (Bella) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Bella)

    Vad är min läggning?

    Hetero-, homo- och bisexuell handlar om vilket kön de personer har som du attraheras av. Du behöver inte attraheras av många av ett visst kön för att det ska räknas; någon enstaka räcker.

    Så jag skulle säga att du är bisexuell (eller kanske pansexuell - jag har själv inte helt koll på skillnaden där).

  • Anonym (Bella)
    Anonym (Emma) skrev 2023-11-06 17:56:06 följande:

    Det är inte så att jag måste känna något djupt eller känslomässigt för en man för att kunna tända till. Jag kan ta hem en främling för sex om han bara är attraktiv utseendemässigt(+får inte bete sig illa eller säga nåt avtändande) men det är inte de flesta män för mig. De flesta män är fula, tycker jag.


    Men det där är ju inget konstigt! Tror du att de flesta andra hetero- och bisexuella kvinnor tänder på varenda man de ser?
  • Anonym (Bella)
    Anonym (Emma) skrev 2023-11-10 14:09:19 följande:

    Om jag säger såhär då, generellt så gillar jag inte män, utan de jag gillar sexuellt hör till undantagen. Vad säger du då?


    Att du är fullkomligt normal.

    Du kan väl inte på allvar tro att alla vi andra går runt och är ständigt småkåta av alla män vi ser i vardagen?!
Svar på tråden Vad är min läggning?