Inlägg från: Anonym (M2) |Visa alla inlägg
  • Anonym (M2)

    Problem med modern dejting

    Tow2Mater skrev 2024-07-17 21:04:02 följande:
    Modern dejting verkar betyda att annonsera efter ett stort antal paddor och tillbringa en viss till tillsammans med dem, kyssa en del av dem, ha sex med några av dem, och sedan se om det leder till attraktion eller avslut.

    Tycker det är att starta i fel ände. Attraktion borde komma fore dejt och definitivt fore kyss och sex.
    Det är väl ingen som känner för att ha sex utan att känna attraktion till personen 
  • Anonym (M2)
    Anonym (M) skrev 2024-10-03 14:48:54 följande:
    Jo då. Många killar ligger för att de är kåta. Då duger nästan vem som helst. 
    Att känna attraktion till många utesluter inte att faktiskt känna attraktion till den man har sex med 
  • Anonym (M2)
    Anonym (Mannen) skrev 2024-10-03 16:22:03 följande:
    Det är nog så att du är tjej/kvinna. Män sexualdrift gör att de kan ha sex utan attraktion. Jag har haft sex med många tjejer/kvinnor som jag inte tycker är attraktiva. Ibland för att jag vet att de är bra i sängen. Ibland för att jag bara varit kåt. Sen har jag givetvis också haft sex med många attraktiva kvinnor. 
    Ja jag är tjej kvinna men tillräcklig attraktion tänker jag att de ändå måste känna, annars hade de kunnat ta en man också men det brukar vara otänkbart med hänvisning till att de attrahera av män. Alltså attraheras de på kvinnor och därför kan ha sex med dem
  • Anonym (M2)
    Anonym (M) skrev 2024-10-03 16:33:08 följande:
    Skrev jag det?

    Jag skrev att många män kan ligga med en tjej utan att känna attraktion, bara för att de är kåta.
    Det du skrev var att nästan vem som helst duger och då blir det ju många personer som man känner attraktion för. Det finns ju en dragning där därav närmar de sig kvinnan i fråga. Hon har något han vill åt och dras till.
Svar på tråden Problem med modern dejting