Inlägg från: Anonym (Flippin it!) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Flippin it!)

    Män: Är det här en perfekt 10poängare?

    Jag vänder på en liknande existerande tråd. Undrar vad män anser är en perfektvä tiopoängare. Jag gillar rörliga bilder, då de ger en rättvisare bild (ha) så kort klipp istället för foto:

    youtube.com/shorts/vc6gTIeYEtY
  • Svar på tråden Män: Är det här en perfekt 10poängare?
  • Anonym (Flippin it!)

    Redan minusad? det var snabbt, men varför?

  • Anonym (Flippin it!)
    Anonym (Mannen) skrev 2024-08-08 20:37:44 följande:
    Jag hade tyckt det när jag var 15.

    Nu ser jag bara ett barn på den där filmen.
    Hon var 33 när det spelades in.
  • Anonym (Flippin it!)
    Anonym (Mannen) skrev 2024-08-08 20:46:27 följande:
    Du måste skoja...

    Hon ser ut som en tonårstjej. Inte som en kvinna. 
    Nej jag skojar inte, hon är 34 år, det där spelades in när hon var 33. Hon ser yngre ut kanske men är knappast någon tonåring.
  • Anonym (Flippin it!)
    Anonym (Bimbo) skrev 2024-08-08 20:48:45 följande:

    Bimbovarning. Hon hade inte varit perfekt för mig. Långt ifrån.


    Oj. Inte vad jag förväntade mig.
    Pixxel skrev 2024-08-08 20:49:03 följande:

    Hon är typ en femma.


    En 5:a? Verkligen? Hon ser ut som jag hade velat se ut (eller ja ibland, har en förebild till som har en lite annan look), jag är 32 men hon ser ungdomligare och snyggare ut än mig.
  • Anonym (Flippin it!)
    Anonym (Hasse) skrev 2024-08-08 20:52:53 följande:

    Hon ser ut som en 15 åring. Inget jag gillar. Inte heller sexig ens när jag var 15 själv 


    Anonym (Nix.) skrev 2024-08-08 20:53:28 följande:

    Hon både ser ut och beter sig som en tonåring. Det är verkligen inte min typ av kvinna.



    Dafuq? Helt andra svar än jag förväntade mig! Ja, men det här blev ju rätt intressant ändå även om det var oväntat!
  • Anonym (Flippin it!)
    Anonym (y) skrev 2024-08-08 21:09:33 följande:
    Den där tjejen har typ tio lager smink och säkert lika många filter. Prova att ha detsamma samt placera dig själv i en smickrande ljussättning så kommer även du att se lika barnslig ut. 

    Jag har sett henne osminkad och utan peruk, filter, lösögonfransar och övrigt fejk. Tjejen ser ganska alldaglig ut. Naturligt mörkt hår med bruna ögon, lite fräknar och ganska bred näsrygg. Inte ful på nåt sätt men inget anmärkningsvärt heller. 
    Jag kan inte få till sminket sådär (men är nog övningsbart), men finns ju inget filter för verkligheten tyvärr.

    Lösögonfransar brukar jag tappa, De kan sitta på kinden utan att jag märker det. 
  • Anonym (Flippin it!)
    Anonym (y) skrev 2024-08-08 21:27:09 följande:
    Nej, inte i verkliga livet men på film däremot. Det är ju genom olika videor vi ser denna kvinna och inte i verklighetens dagsljus utan skyddande smink och andra yttre manipulationer i skönhetsväg.
    Video ger mycket bättre "bild" av hur någon ser ut än foto tycker jag. Jag är mycket mer bekväm med att filma än att fota mig själv. jag tycker att jag ser bättre ut på film än foto. Visst man har ju vinklar, ljus osv. på film med men man kan inte dölja alls på samma sätt om man är fet tex.   
  • Anonym (Flippin it!)

    Ok. Cherry Crush var inte en tia då. Nu blev jag konfys. Jag får ta min andra inspirationskälla då, här syns figur tydligt, i bikini. Är det här en tiopoängare då?

    youtube.com/shorts/1em3uAX2SBM

    Ok innan ni säger att hon ser ut som 15, hon är 28. Så ingen tonåring hon heller.

  • Anonym (Flippin it!)
    Anonym (M.K.) skrev 2024-08-08 23:47:33 följande:

    Två tofsar och två typ bollar som sitter fast utanpå bröstkorgen...?!

    Hur mår du, om du sitter och tittar på sådant här och har det som din inspirationskälla? 


    Mycket, mycket bättre än vad det verkar. Jag mår oförskämt bra och är väldigt lycklig. Så du behöver inte oroa dig. Så hon är inte snygg alls?
    Anonym skrev 2024-08-08 23:48:46 följande:

    Hon var helt vidrig. Inte ens med på skalan.


    Oj, herrejäklar! Jag tycker hon är skitsnygg.
    Anonym (Vafalls?) skrev 2024-08-08 23:49:06 följande:

    Så du är 32 och har ännu inte växt ifrån att vilja se ut sådär?


    Nej, jag är (enligt psykiatriker, men jag håller med och tar det som en komplimang) känslomässigt och mentalt som en 15åring, en smart vältalig 15åring med stort vokabulär men ändå en 15åring. Så jag har inte växt ifrån att vilja se ut så där nej.

    Det här var intressanta svar grabbar och gubbar! Inte alls som jag trodde. Så även om ni kanske tycker jag är en idiot vill jag ändå tacka för era svar och deltagande, det är givande. Hoppas på fler svar och fortsatt diskussion!

Svar på tråden Män: Är det här en perfekt 10poängare?