Inlägg från: Cathariiina |Visa alla inlägg
  • Cathariiina

    Står inte ut längre

    Anonym (va) skrev 2024-09-09 22:16:31 följande:
    Han har väl lika stor rätt att ha sexuella preferenser som hon har. Ska man inte kunna prata med varandra i ett äktenskap? Är det bara den som är pryd och präktig som får prata om vad man tycker om?

    Att öppna upp relationen är inte heller en konstig önskan om hon ändå inte vill ha sex.
    Fast detta är ju inga normala saker. Jag anser att människor som har sådana perversioner - eller "preferenser" då - får lov att skaffa sig en partner som från början har samma preferens. Man kan inte flytta ihop, gifta sig, skaffa barn, sätta fast personen på alla tänkbara sätt - och SEDAN komma med sådana krav. Jag t.ex. skulle aldrig gå med på något sådant, det är uteslutet. Samtidigt skulle jag bli rädd för att skilja mig också, för vem vet vad han skulle göra med barnen när han fick dem för sig själv..?

    Jag förstår om TS' fru blev illa berörd, och det kanske är därför hon inte vill ha sex med TS överhuvudtaget nu, för att hon blev äcklad och kanske till och med rädd?
Svar på tråden Står inte ut längre